×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» دکوراسیون » راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۴:۱۷

 کد خبر: 54511

راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک

وب سایت دکو بوم: رنگ در فضاهای داخلی می تواند بسیار تاثیرگذار بوده و با ایجاد تاثیرات بصری ابعاد فضا را بزرگتر یا کوچکتر از اندازه واقعی نشان دهد. به همین دلیل در فضاهای کوچک بسته به نیاز ها و سلایق کاربر بایستی در انتخاب رنگ دقت بیشتری شود تا با برنامه ریزی مناسب در […]

وب سایت دکو بوم: داخلی می تواند بسیار تاثیرگذار بوده با ایجاد تاثیرات بصری ابعاد فضا بزرگتر یا کوچکتر از اندازه واقعی نشان دهد. همین دلیل فضاهای کوچک بسته به نیاز ها و سلایق کاربر بایستی دقت بیشتری شود تا با برنامه ریزی مناسب در حین استفاده از های مورد علاقه، استانداردهای آمیزی را تعادل بخشیدن به دکوراسیون در فضا نیز رعایت نمود. در ادامه با نکاتی انتخاب رنگ در فضاهای کوچک با ما همراه باشید.

۱- مراقب استفاده از رنگ های مات در فضاهای کوچک باشید:

رنگ های مات می تواند فضا را کوچکتر از رنگ های شفاف و براق نشان دهد پس بهتر است از رنگ های مات به صورت رنگ های روشن و در زمینه استفاده شود.

راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک !

۲- بیشتر از تک رنگ ها در فضاهای کوچک استفاده کنید:

استفاده از تک رنگ حتی اگر رنگ های تیره را انتخاب می کنید نسبت به ترکیب ۲ یا چند رنگ می تواند را را بزرگتر نشان دهد پس تا جایی که می توانید از یک رنگ برای دکوراسیون استفاده کنید

راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک !

- از تاثیر سقف برای بزرگنمایی فضا غافل نشوید:

برای ایجاد ابعاد بصری به یک فضای کوچک، سقف را مانند دیوارها نقاشی کنید یا از کمی سایه برای سقف استفاده نمایید تا با ایجاد خطای دید ارتفاع سقف را بلندتر نشان و در نتیجه فضا را بزرگتر نمایید.

- از تناژ های تیره و روشن یک رنگ بهره گیرید:

یکی از راه ها برای بزرگتر نشان دادن فضا این است که رنگ های تیره تر و یا پررنگ تر را در زیر محدوده دید چشم ناظر و و رنگ های روشن تر را در بالای نقطه ی دید ناظر استفاده نمایید.

راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک !

۵- جسورانه پالت رنگی متضاد را امتحان کنید :

گاهی در فضاهای کوچک استفاده از رنگ های خنثی یا سفید برای دیوارهای اصلی و افزودن جسورانه رنگ های متضاد به درها یا پنجره ها می تواند شکلی مدرن به فضا بخشیده و سبک کوراسیون را به کلی متحول کند.

راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک !


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : دکوراسیون , طراحی منزل
ارسال دیدگاه

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار