×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» اخبار » دردسر خودکشی برخی بازداشتی‌های اخیر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۰:۳۶

 کد خبر: 50104

دردسر خودکشی برخی بازداشتی‌های اخیر

سجاد وجدانیان در روزنامه جهان صنعت نوشت: از ابتدای انقلاب تا‌کنون ما همیشه تحت فشارهای بین‌المللی بوده‌ایم. این فشارها در مجموع یک روند فزاینده داشته است و در طول زمان بیشتر شده است. حتی برجام هم با همه اهمیتش این فشارها را که در راس آن تحریم‌هاست، کاهش نداده فقط جلوی روند افزایشی را گرفته […]

سجاد وجدانیان روزنامه جهان صنعت نوشت: ابتدای انقلاب تا‌کنون ما همیشه تحت فشارهای بین‌المللی بوده‌ایم. فشارها مجموع یک روند فزاینده داشته و طول زمان شده است.

حتی برجام هم با همه اهمیتش این فشارها را که در راس آن تحریم‌هاست، کاهش نداده فقط جلوی روند افزایشی را گرفته و آن را ثابت نگه داشته است. با توجه اینکه محدودیت‌ اِعمال‌شده بر کشور ما در دولت‌ مختلف و با رویکردهای مختلف (سازندگی، اصلاحات، عدالت و اعتدال) پایدار و مستمر بوده است، می‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده هم این روند ادامه داشته باشد.

 

در مواجهه با این روند قابل پیش‌بینی باید اقدامات سنجیده‌شده و مدبرانه‌ای را انجام داد از جمله اصلاح رفتارهای داخلی، ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی و گروهی و جلوگیری از کشیده شدن اختلافات داخلی به عرصه‌های بین‌المللی به این معنی که به گونه‌ای عمل کنیم که بهانه‌ای به دست دیگران ندهیم تا منجر به افزایش فشارهای بین‌المللی شود.

 

در واقع نباید به کشورها و افرادی که به دنبال بهانه‌گیری از ما هستند فرصت داد تا مساله‌ای را بزرگنمایی کنند. یکی از مسایلی که به تازگی اتفاق افتاده و در حال تکرار شدن است، مساله خودکشی افرادی است که می‌شوند. این افراد در زندگی شخصی و پیش از ‌شان هیچ‌گونه نشانه‌ای از افسردگی شدید و تمایل به خودکشی از خود نشان نداده‌اند ولی به محض دستگیری هم متوجه اشتباهات‌شان می‌شوند و هم در عین ناباوری خودکشی می‌کنند.

 

بیان این موضوع به معنای زیر سوال بردن قوه قضاییه یا مهلت ۴۸ ساعته دادن به رییس دستگاه قضا استعفا نیست بلکه به این معناست که این حادثه تلخ باید رسیدگی شود تا ضمن مشخص شدن واقعیت و جلوگیری از تکرار، دستاویزی هم افزایش محدودیت‌های بین‌المللی نشود.

 

رسیدگی هم با پیگیری دقیق این اتفاق‌ها و ارائه گزارش‌هایی که منطقی و متقاعدکننده باشد، امکان‌پذیر است نه با اظهارات ناامیدکننده‌ای مانند «نوع فعالیت از سمن‌ها در ‌هاله‌ای از ابهام است» و نه با جملات صرفا زیبایی مانند «نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش».

 

خوشبختانه اعلام شده رییس‌جمهور پیگیر این موضوع است. امید است گزارش‌هایی که در آینده نزدیک در این خصوص ارائه خواهد ، پاسخگوی سوالات و شبهات پیش‌آمده باشد ضمن اینکه جنسی متفاوت با گزارش موفقیت‌های اقتصادی داشته باشد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
ارسال دیدگاه

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار