×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» اخبار » اصرار مجلس بر مصوبه قبلی‌اش درباره «سپنتا»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۹:۱۴

 کد خبر: 44688

اصرار مجلس بر مصوبه قبلی‌اش درباره «سپنتا»

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز  و در جریان بررسی بخشی از طرح دو فوریتی اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، بر مصوبه قبلی خود مبنی بر حضور اقلیت‌های دینی در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا […]

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان شورای اسلامی جلسه علنی امروز  جریان بررسی بخشی از طرح دو فوریتی اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، قبلی خود مبنی بر اقلیت‌های دینی در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا کردند.
 
بر اساس این گزارش، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی وقتی نمایندگان بر مصوبه قبلی خود اصرار کنند، این موضوع جهت تعیین تکلیف نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود که طرح اصلاح تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

نمایندگان مجلس در این جلسه، از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر، ۱۳۴ رأی موافق، ۲۳ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع ارجاع این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کردند.

در بخشی از اصلاحیه طرح قانون تشکیلات و انتخابات شوراهای اسلامی کشور آمده است:

ماده ۱- دو تبصره به عنوان تبصره‌های یک و ۲ به ماده ۳۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۱۳۷۵ به شرح ذیل الحاق و شماره تبصره‌های این ماده اصلاح می‌شود:

تبصره ۱- اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند.

تبصره ۲- اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

در ماده دیگر طرح اصلاح  این قانون آمده است: این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم‌الاجرا می‌باشد.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
ارسال دیدگاه

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار