×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» اخبار » پیش بینی قدم بعدی ترامپ درباره ایران

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۷:۴۸

 کد خبر: 44671
 5 بازدید

پیش بینی قدم بعدی ترامپ درباره ایران

فرارو:  داود هرمیداس باوند دیگر تحلیل گر مسائل بین‌الملل با اشاره به تمدید تعلیق تحریم‌های هسته ای از سوی ترامپ می‌گوید: این آخرین تعلیق تحریم‌های هسته ای ایران است. آمریکا می‌خواهد تصمیم گیری در ارتباط با تحریم‌های هسته ای را به بعد از مذاکره با اروپایی‌ها واگذار کند. اروپایی‌ها در موضوع برجام جدی هستند و […]

فرارو:  داود هرمیداس باوند دیگر تحلیل گر مسائل بین‌الملل اشاره تمدید تعلیق تحریم‌های هسته ای از سوی می‌گوید: این آخرین تعلیق تحریم‌های هسته ای . آمریکا می‌خواهد تصمیم گیری ارتباط با تحریم‌های هسته ای را به بعد از مذاکره با اروپایی‌ها واگذار کند. اروپایی‌ها موضوع برجام جدی معتقدند، برجام یک توافق بین المللی است که طرف‌ها باید به آن پایبند باشند.

 

اما آنها درباره سیستم موشکی نیز اعلام کرده اند آماده مذاکره‌اند. بنابراین ترامپ می‌خواهد مساله سیستم موشکی ایران را به مساله برجام ربط دهد و شرایطی اتفاق رقم بزند که بر روی این توافق بازنگری شود.

 باوند با اشاره به سخنان ترامپ می‌گوید: از نکاتی که رئیس جمهور آمریکا به آن اشاره کرد، آن است که ایران باید برای همیشه از دسترسی به سلاح هسته ای خودداری کند و تحریم‌های هسته ای هم به بعد از مذاکرات آمریکا با کشورهای اروپایی موکول می‌شود.

 این استاد دانشگاه در ارتباط با تحریم‌های وضع شده ۱۴ فرد و نهاد ایرانی از جمله رئیس قوه قضاییه نیز می‌گوید: این اقدام آمریکا هم در راستای همان مذاکراتی است که این کشور می‌خواهد با اروپایی‌ها داشته باشد. آمریکا با اقدام خود خواسته خود را در جای مدعی و ایران را در جایگاه متهم قرار دهد. کاخ سفید قوه قضاییه را در ارتباط با مسائل حقوق بشر و ناآرامی‌های ایران و واکنش نظام به آنها تحریم کرده است. به این ترتیب مبنای تحریم‌های اعمال شده علیه افرادی مثل رئیس قوه قضاییه با تحریم‌های مرتبط با برجام متفاوت است.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
ارسال دیدگاه

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا